MODERNIZACJA DOMU Z 1934 r.
Dom wielorodzinny z 1934 r. zmodernizowany na potrzeby 5-osobowej rodziny.
Aby zachować stary charakter domu, właściciele postanowili zachować najbardziej charakterystyczne, przedwojenne, elementy.
Zachowany został kształt i wielkość okien (podział na 3 części), wykorzystane zostały stare, drewniane drzwi oraz odsłonięta cegła – część starej konstrukcji domu. Dawne przewody kominowe, obecnie służą jako wentylacja w łazience i przy kominku.
Rozkład pomieszczeń został przystosowany do potrzeb dużej rodziny.
Do wykończenia użyto wyłącznie naturalnych materiałów: kamienia, drewna, cegły. Barwy dominujące to ciepłe brązy przełamane czarnym granitem.
Na podłogę wybrane zostały deski z drewna egzotycznego lapacho, nazywanego „Diamentowym orzechem”. Jego barwa przechodzi od żółci poprzez oliwkową zieleń i czerwień do ciemnego brązu i czerni o bardzo wyraźnym, zawiłym usłojeniu. Jest to jedno z najbardziej atrakcyjnych wizualnie gatunków drzewa nadających się również do zastosowań na zewnątrz.
Kuchnia połączona została z dobudowanym, oszklonym aneksem kuchennym, który jest częścią ogrodu. Przy meblach kuchennych wykorzystany został fornir z wędzonego dębu oraz czarny granit. Stare mosiężne lampy i stół z targu staroci skomponowany został z nowoczesnymi siedzeniami.
Dla inwestorów bardzo istotne było wykorzystanie mebli po dziadkach właścicielki i wielu pamiątek rodzinnych.
Na specjalne życzenie klienta w drewnianą podłogę korytarza zostały wpasowane ręcznie formowane i malowane kafle.
Charakter starego domu został przełamany elementami loftowymi. Indywidualnie zaprojektowane schody na metalowym wsporniku i nowoczesne oświetlenie nadały mu współczesnego charakteru.